256 YIL YAŞAYAN ADAM LI CHING-YUEN HABERLERİ DOĞRU MU?

256 yıl yaşanabilir mi?

256 yıl yaşayan adam Li Ching-Yuen Haberleri doğru mu?

Yerli ve yabancı bir çok haber kaynağında Li Ching-Yuen isimli Çin’de yaşadığı ifade edilmektedir. 256 yıl gibi uzun bir ömür sürdüğü doğru mu? Bu konuda yayınlanmış haber ve görselleri inceleyelim.

256 yıl yaşayan adam

Habere göre; “Çinli bir bitki bilimci, dövüş sporcusu ve taktik veren olan Li Ching-Yuen, 1736’da doğduğunu söylese de kayıtlarda 1677 olarak gözüküyor. Bu doğum tarihlerine göre 1933 yılında öldüğünde ya 197 ya da 256 yaşında olması gerekiyor. İki halde de dünyanın en çok yaşayan insanı. ‘Li Ching-Yuen 1677’de Chyi Jiang Hsie, Szechuan (Sichuan) köyünde doğmuş. Hayatının çoğunu dağların eteklerinde bitkiler toplayarak ve uzun yaşamın sırlarını araştırarak geçirmiştir”.

Başka bir video incelendiğinde benzer bilgiler yer almaktadır.

Yabancı kaynaklara bakıldığında;

256 yıl yaşayan adam 256 yıl yaşayan adam 256 yıl yaşayan adam

1930 yılı Newyork Times  haberine göre, 1827 de 150., 1877’de 200. yaş günü kutlanmış. Li’nin yaşadığı bölgede yaşlı kimselerin dedelerinin Li’i tanıdığı bildirilmiş. 23 kez evlendiği ve 200 den fazla çocuğu olduğu aktarılan bilgiler bazı kaynaklarda, 24 kez evlendiği 180 den fazla çocuğu olduğunu bildirmektedir.

256 yıl yaşayan adam

Li, uzun yaşamın sırrını “Uzun yaşamın sırrı sorulduğunda Usta Li’nin cevabı her zaman şunlardı: “Temiz bir kalbin olsun, bir kaplumbağa gibi otur, bir güvercin kadar hayat dolu yürü ve bir köpek gibi uyu…” olarak açıklamıştır.

Li, Çin’in Szechuan eyaletinde 6 Mayıs 1933 tarihinde vefat etmiştir. Ölüm döşeğinde son sözleri “Bu dünyada yapmam gereken her şeyi yaptım.” olmuş.

Uzun Yaşamasının Kaynağı neydi?

Rafine şekerler veya unlar veya böcek ilacı püskürtülmüş yiyecekler yemiyorlar. Standart Amerikan diyetinden uzak değiller. Yağlı et, şekerli tatlılar ve genetiği değiştirilmiş gıdalar yemiyorlar. Antibiyotik yok. Alkol yok, tütün yok. Diyetlerinde abur cubur gıdalar olmadığı gibi organlarımız ve bağışıklık sistemimiz için steroidler içeren süper gıdalar ve otlar içeriyor.

Sonuç olarak, Çin’de Li Ching-Yuen isimli bitki bilimci ve dövüş ustası bir kişinin uzun yıllar yaşadığı çoğu kaynak tarafından ifade edilmektedir. Fakat 256 yıl gibi çok uzun bir süre yaşadığına dair resmi bir belgeye ulaşılamamıştır. Bu nedenle haber belirsiz olarak kabul edildi.

 

belirsiz kabul edildi

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: