MİLLİ SAVUNMA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ FETÖ’CÜ ÇIKTI İDDİASI

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, katıldığı bir televizyon programında, “Harp Akademileri’ni kapattılar, Milli Savunma Üniversitesi kurdular, rektör atadılar, O da FETÖ’cü çıktı” iddiasında bulundu.

Programın sunucusu, Rektör Afyoncu’nun hakkındaki iddiaları düzeltmek için programa bağlanmak istediğini ifade etti. Bunun üzerine İnce, “Doğrudur. Dekan olacak o. Ben 4 yıllık üniversite mezunuyum o yüzden, rektör ve dekan ayrımını bilirim” dedi. Ancak İnce’nin söz konusu iddiasının da doğru olmadığı bir kere daha cevap hakkı için telefon bağlantısı talebi olduğu bildirdi.

Doğrusu nedir?

Milli Savunma Üniversitesi’nde görevli 150 şube müdüründen biri olan Teşkilat Şube Müdürü Kıdemli Albay Kadir Atakan ‘FETÖ’den tutuklanmıştı. Albay Kadir Atakan’ın  Kara, Hava ve Deniz Harp Okulları’nın bağlı olduğu Milli Savunma Üniversitesinin kuruluş çalışmalarında görev aldığı öğrenildi.

Sonuç olarak;

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin söz konusu iddiası gerçeği yansıtmamaktadır. Milli Savunma Üniversitesi’nin rektörü veya dekanı hakkında tutuklama kararı bulunmadığı, tutuklanan kişinin üniversitenin 150 şube müdüründen biri olan Teşkilat Şube Müdürü Kıdemli Albay Kadir Atakan olduğu görülmektedir.

Yanlış

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: