MUHARREM İNCE’NİN CAMİYE GÖTÜRÜLEN ÖĞRENCİLER HAKKINDA SORU ÖNERGESİ VERDİĞİ İDDİASI

Bazı haber sitelerinde Muharrem İnce’nin ilköğretim okulu öğrencilerinin öğretmenleri tarafından camiye götürülmesinden rahatsızlık duyarak konuyu Meclis’e taşıdığı iddia edildi. dogrusu.org’a ihbar olarak gönderilen söz konusu iddiayı araştırdık.

muharrem ince soru önergesi

İnce’nin 2005 yılında Yalova’da bir ilköğretim okul öğretmeninin öğrencilerini camiye götürmesinden rahatsızlık duyduğu, konuyu TBMM’ye taşıdığı iddia edildi.

PEKİ Doğrusu NEDİR?

Geçmiş Dönem Yazılı Sözlü Soru Önergesi Bilgileri TBMM’nin sitesinden incelendiğinde iddia edilen soru önergesine ulaşmak mümkün.

İlgili belgeler incelendiğinde 2015 yılında Yalova Milletvekili olan Muharrem İnce, dönemin Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik’e Yalova Atatürk İlköğretim Okulu öğrencilerinin öğretmen Emin Albayrak tarafından Yalova Merkez Camii’ne götürülerek, çocuklara topluca abdest aldırılıp namaz kıldırması konusunda bir soru önergesi verdiği görülüyor.

ince soru önergesi

Sonuç olarak;

İnce’nin 2005 yılında Yalova’da bir ilköğretim okul öğretmeninin öğrencilerini camiye götürmesiyle ilgili olarak soru önergesi verdiği iddiası doğrudur.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: